Kafkas SürücüKursu

Hakkımızda

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 1991 yılı ocak ayında kurum açma ve eğitim öğretime başlama iznini alan sürücü kursumuz Borçka ilçe merkezinde faaliyetine devam etmektedir. 2015 yılı sonu itibari ile kursumuzdan  8797 kişi sürücü belgesi almıştır. 2016 yılı itibari ile uygulamaya konan  uluslar arası düzeydeki sürücü belgeleri düzenlemesine göre sürücü belgelerini vermeye devam etmektedir.

Kursumuzda; İlk Yardım, Motor (Araç Tekniği), Trafik Çevre Bilgisi ve Trafik Adabı  dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Yılların birikimi, tecrübesi ve deneyimli-uzman kadromuz  ile yeniliklere ve teknolojiye adapte olan kursumuz  adaylarımıza direksiyon eğitiminden önce bilgisayar destekli Simülatör aracı ile trafiğe hazırlık eğitimi verilmektedir. Simülatör aracıyla aldıkları ön eğitimden sonra kursiyerlerimiz gerçek araç eğitimine hazır hale gelirler.

Sürücü kursumuzda  teorik dersi sınavlarındaki başarı oranı   %67,9’dur. Direksiyon dersi sınavları   başarı oranımız %70’dir. Direksiyon sınavı ve teorik sınavı başarı oranı Türkiye ortalamasının üstündedir.


Kafkas Sürücü Kursu